Про Боже милосердя, яке здійснюється у відкупленні, говорив Папа Франциск під час ювілейної загальної аудієнції в суботу, 10 вересня 2016 р., коментуючи уривок з першого Послання святого Петра: «Знайте, що не тлінним золотом чи сріблом ви були вибавлені від вашого життя суєтного, яке ви прийняли від батьків ваших, а дорогоцінною кров’ю Христа, непорочного й чистого ягняти, передбаченого перед заснуванням світу і об’явленого, ради вас, останніми часами. Ви через нього віруєте в Бога, який воскресив його з мертвих і прославив, щоб ваша віра і надія була на Бога» (1,18-21).
«Слово «відкуплення» вживається мало, але воно є фундаментальним, тому що вказує на найрадикальніше визволення, яке Бог міг учинити для нас, для всього людства, для всього створіння. Здається, що сучасна людина не любить згадувати про те, що вона є визволеною і спасенною завдяки Божому втручанню; сучасна людина обдурює сама себе власною свободою, як силою для здобуття всього, вона нахваляється нею. Але у дійсності це не так. Скільки-ж то ілюзій подається під видом свободи і скільки-ж нових форм поневолення твориться в наші дні в ім’я фальшивої свободи!» – наголосив Святіший Отець, вказуючи на те, що ми потребуємо, «аби Бог нас визволив від будь-яких форм байдужості, егоїзму та почуття самодостатності».
Як зауважив Папа, слова святого Петра «дуже добре виражають сенс нового стану», до якого ми покликані. Ставши одним із нас, Господь Ісус «не лише взяв на Себе наш людський стан, але підносить нас до можливості бути Божими дітьми». Він, «непорочний Агнець», Своїми смертю і воскресінням «переміг смерть і гріх, щоб звільнити нас з-під їхнього панування».
«Все, що Він взяв на Себе, – вів далі Наступник святого Петра, – було відкупленим, звільненим і спасенним. Очевидно, це правда, що життя піддає нас випробуванням і ми, іноді, через це страждаємо. Однак, у такі хвилини ми запрошені зосередити погляд на розп’ятому Ісусові, Який страждає за нас і з нами, як впевнений доказ того, що Бог нас не залишає. Ніколи не забуваймо, отже, про те, що серед тривог і в переслідуваннях, у щоденних болях нас завжди визволяє милосердна рука Господа Бога, Який підносить нас до Себе та веде до нового життя».
Святіший Отець наголосив, що «Божа любов є безмежною», і ми можемо завжди відкривати «нові знаки Його уважності щодо нас». Все наше життя хоча й позначене слабкістю гріха, перебуває «під поглядом Бога, Який нас любить». «Скільки ж то сторінок Святого Письма розповідають нам про Божу присутність, близькість та лагідність до кожної людини, особливо – до найменших, убогих, страждаючих! […] Чим більше ми у потребі, тим більше Його погляд, звернений на нас, наповнюється милосердям. Він відчуває милостиве співчуття до нас, оскільки знає наші слабкості», – сказав Папа.

Папа Римський Франциск

Джерело: Радіо Ватикану