Папа Франциск закликав встановити єдину фіксовану дату святкування світлого Воскресіння Христового, аби католики та православні щороку відзначали його одного й того самого дня, повідомляє expres.ua з посиланням на італійську газету “Il Messaggero”.
Католик та православний зустрічаються й запитують один одного: “Твій Христос вже воскрес? Мій наступної неділі”, – нагадав Папа анекдот, що ілюструє наслідки різних підходів до встановлення дати головного християнського свята.
“Церква з часів Павла VI була готова встановити фіксовану дату для святкування Великодня, який би відзначалася одного й того самого дня й у Римі, й у Константинополі”, – заявив також Папа Франциск. При цім, за словами понтифіка, католицька церква “готова відмовитися” від використовуваного зараз методу розрахунку дати Великодня.
Зазначимо, що нині Великдень святкується першої неділі після весняного повного місяця, що наступив після дня весняного рівнодення. У римо-католицькій та протестантській церквах дата Великодня вираховується за Григоріанською пасхалією, а згідно з східно-християнською традицією (православні та греко-католики), Великдень розраховується за Олександрійською пасхалією. Цим й обумовлені часті відмінності у датах.
На одну й ту саму дату Великдень у католиків та православних випадав 2010, 2011 та 2014 року. Нинішнього року римо-католики відзначали Великдень 5 квітня, а греко-католики та православні – 12 квітня. Наступним роком, коли знову співпадуть ці дати, стане 2017-й.

За матеріалами: expres.ua