Немовлят і дітей в УГКЦ мають причащати згідно інструкції, яку затвердив Синод Єпископів УГКЦ, що відбувся в м. Івано-Франківську 31 серпня – 6 вересня 2015 року Божого [рішення 30].

Вих. ВА 15/522

ДЕКРЕТ

На славу Святої, Єдиносущної, Животворящої і Нероздільної Тройці,
Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь
Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви
СВЯТОСЛАВ

Мир у Господі!
Норма канону 86 Канонів партикулярного права УГКЦ наголошує: «Таїнство християнського втаємничення завершується участю у Пресвятій Євхаристії, а тому разом із Хрещенням і Миропомазанням новоохрещеного слід причащати, відповідно до приписів літургійних книг» [див. Спецвипуск Благовісника Верховного Архиєпископа Києво-Галицького УГКЦ (2015), 31].
А припис канону 92 цього ж законодавства продовжує: «§ 1. Дітям після хрещення і миропомазання, та особам, позбавленим користування розумом, можна уділяти Пресвяту Євхаристію.
§ 2. Щодо участі дітей, то той, хто уділяє Пресвяту Євхаристію, повинен зважати на здатність дитини спожити Пресвяту Євхаристію, і в разі сумніву причастити тільки Крові Господньої.
§ 3. Припускається, що дитина, якій виповнилося сім років, користується розумом, тому її слід заохочувати до прийняття таїнства Покаяння» [див. Спецвипуск Благовісника Верховного Архиєпископа Києво-Галицького УГКЦ (2015), 32].
Синод Єпископів УГКЦ, що відбувся в м. Івано-Франківську 31 серпня – 6 вересня 2015 року Божого, для допомоги священнослужителям втілювати в життя особливо § 2 припису канону 92 затвердив Інструкцію щодо причастя немовлят і дітей в УГКЦ.
Завершуючи передбачену правом процедуру, відповідно до норми кан. 112 Кодексу канонів Східних Церков,
проголошуємо
Інструкцію щодо причастя немовлят і дітей в УГКЦ, яку затвердив Синод Єпископів УГКЦ, що відбувся в м. Івано-Франківську 31 серпня – 6 вересня 2015 року Божого [рішення 30],
і постановляємо:
впровадження її в законну силу через два місяці від дня електронного опублікування цього законодавчого документа на офіційному веб-сайті Української Греко-Католицької Церкви (ugcc.ua) [див. кан. 15 Канонів партикулярного права УГКЦ].
Текст цієї Інструкції має бути також опублікований у «Благовіснику Верховного Архиєпископа Української Греко-Католицької Церкви».

+ СВЯТОСЛАВ
о. Микола Сулима,
віце-канцлер Курії
Верховного Архиєпископа УГКЦ
Дано в Києві,
при Патріаршому соборі Воскресіння Христового,
в день мученика Артемія, 2 листопада 2015 року Божого

Опубліковано на офіційній веб-сторінці УГКЦ 5 листопада 2015 року