Святкування 27-ої річниці Незалежності України промовисто відзначилося тим, що в цей день вперше за історію незалежної України на військовому параді молилися «Отче наш». Таку позицію 24 серпня висловив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у програмі «Відкрита Церква», у якій йшлося про Церкву і державу.

На думку Глави Церкви, святкувати День Незалежності — означає святкувати дар вільної, незалежної держави, дар, який Господь Бог нам дав як плід довгих історичних змагань цілих поколінь наших попередників. Дав для того, аби наш народ мав право на самовизначення, міг його зреалізувати і міг жити, розвиватися у своїй вільній, незалежній, соборній державі.
«Гадаю, що кожне свято Дня Незалежності є унікальне і неповторне. Унікальністю цього святкування було те, що лунала молитва. Ми розпочали сьогоднішні святкування спільною молитвою за Україну в соборі Святої Софії. А це наш прабатьківський храм, який об’єднує зокрема, усіх нащадків Київського християнства. У сьогоднішній молитві з нами також єдналися наші брати вірмени, брати римо-католики, брати євреї… Тобто сьогодні молитва лунала і на початку сьогоднішнього свята, а відтак ми чули молитву за українське військо на параді. Властиво ця молитва «Отче наш» і благословення, яке уділяли військові капелани нашим воїнам, вона чи не вперше в такий спосіб себе проявила», — сказав Блаженніший Святослав.
«Безперечно, без молитви немає життя, — переконує Предстоятель. — Тіло вмирає, коли не дихає, так само людина не є вповні собою, коли не спілкується зі своїм Творцем».
І, можливо, вважає Глава УГКЦ, сьогодні чи не вперше так видимо зазвучало, що наше українське військо потребує не тільки зброї, не тільки нашої поваги, не тільки людського визнання, а наше військо потребує молитви.
«Молитви за тих наших воїнів, які захищають нашу Батьківщину, які є в полоні і переживають знущання і тортури від ворогів України. Молитва є запорукою нашої перемоги», — додав Предстоятель УГКЦ.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ